Spoločnosť Hansgrohe, známa svojimi inovatívnymi riešeniami kúpeľní a kuchýň, rozšírila ponuku svojich produktov nad rámec tradičných batérií a...
Nech už staviate, renovujete alebo navrhujete výplne otvorov, teraz máte jedinečnú príležitosť získať prémiové okná za...
Moderná architektúra založená na využití skla redefinuje vnímanie životného priestoru.
Ak hľadáte pre realizáciu svojich návrhov partnera, ktorý sa vie prispôsobiť náročným požiadavkám, tak nasledujúce riadky sú určené pre Vás.
Odolná konštrukcia zaručuje dlhoročné bezproblémové používanie,...
Európska značka okien číslo jeden rozširuje svoj sortiment o nové drevohliníkové okno HF 520 s plošne...
Začiatok | 10.4.2019 18:00 |
Koniec | 8.6.2019 18:00 |
Miesto | Satelit, Hurbanove kasárne |
Adresa | Kollárovo námestie 10, Bratislava, Slovensko |
Druh podujatia | Výstava |
Kontakt | Helena Cibulková +421 918110247 satelit@scd.sk |
Autorov súčasný výskum sa prekrýva s ústrednou témou aktuálneho ročníka festivalu Sensorium „Rozšírená myseľ“, čo sa odrazilo aj na koncepcii výstavy. Plummer Fernandez sa v dizertačnom výskume i v umeleckej tvorbe zaoberá prepojením dnešného človeka so softvérovou automatizáciou.
Stredobodom výskumu Plummera Fernandeza je autorstvo pod vplyvom výpočtovej techniky a automatizovaného (znovu)skladania. Táto výstava prezentuje jeho prácu v kontexte rozšírenia ako tvorivého princípu, a zároveň odhaľuje nové podoby autorstva, ktoré prináša súčasné umenie tvorené s pomocou počítača.
Tieto metódy sa odrážajú v samotnej koncepcii výstavy tak, že umelec použil na usporiadanie jednotlivých exponátov v priestore galérie algoritmus.
Výstava je súčasťou programu festivalu Sensorium, ktorý sa uskutoční 7 – 9. júna v Pistoriho Paláci a v centre mesta Bratislava. Sensorium je najväčším festivalom digitálneho umenia a kultúry na Slovensku. Pre ročník 2019 si kurátori zvolili tému „Rozšírená myseľ“ za optiku, ktorou skúma, ako umelci, dizajnéri a technológovia narábajú s pojmom rozšírenia ako tvorivého princípu.
Matthew Plummer Fernandez je britsko-kolumbijský umelec, tvoriaci sochy, softvér, online intervencie a inštalácie, často aj ich prepojenia. Produkuje a reflektuje v súvislosti so súčasnými sociálnymi a výpočtovými prepleteniami a konfiguráciami. Je absolventom Royal College of Art, 2009 a držiteľom doktorátu na Goldsmiths, University of London. Je iniciátorom populárneho blogu Algopop o algoritmoch v každodennom živote. Jeho práca bola rozsiahlo prezentovaná, vrátane sólových vystúpení v iMal v spolupráci s JODI a Nome Gallery v Berlíne. Jeho diela boli zakúpené centrom Pompidou v Paríži, a objednané V & A v Londýne. V súčasnosti ho zastupuje Nome Gallery a je rezidentom v Somerset House Studios.
Lucia Dubačová a Philo van Kemenade sú zakladateľmi festivalu Sensorium kde sú kurátormi inštalácií, vystúpení a prednášok medzinárodných umelcov a dizajnérov, ktorí aplikujú kreatívne technológie vo svojej práci. V doterajších troch edíciách festival organizoval inšpiratívne prednášky o úlohe kreatívcov v súčasnej kultúre, prezentoval premiéry výstav začínajúcich regionálnych dizajnérov a vzdelával publiká o výpočtových, dizajnových technikách prostredníctvom praktických workshopov. V ich dizajnovom štúdiu Unfold Collective, Lucia Dubačová a Philo van Kemenade využívajú kreatívne technológie pre tvorbu diel, ktoré existujú na prieniku digitálnych a fyzických médií. Pracovali s medzinárodnými klientmi vrátane Warwick University, Goetheho Inštitút, Slovenská Národná Galéria, UK National Film & TV School a medzinárodný filmový festival v Bergene.
V rámci výstavy sa 11. apríla o 16.00 uskutoční workshop pre mládež vo veku 13 – 18 rokov, ktorý povedie vystavujúci autor.
Kurátori: Lucia Dubáčová a Philo van Kemenade
Grafický dizajn: Martin Pyšný