Advertorial

Kúpeľne snov - novinky značky hansgrohe

Spoločnosť Hansgrohe, známa svojimi inovatívnymi riešeniami kúpeľní a kuchýň, rozšírila ponuku svojich produktov nad rámec tradičných batérií a...

Nové okná, nový štart do roku 2025 s oknami od spoločnosti Internorm

Nech už staviate, renovujete alebo navrhujete výplne otvorov, teraz máte jedinečnú príležitosť získať prémiové okná za...

Veľkoplošné zasklenia od spoločnosti Internorm – maximálna flexibilita

Moderná architektúra založená na využití skla redefinuje vnímanie životného priestoru.

Myotis - všetko pre Vaše interiéry...

Ak hľadáte pre realizáciu svojich návrhov partnera, ktorý sa vie prispôsobiť náročným požiadavkám, tak nasledujúce riadky sú určené pre Vás.

Dizajn sa spája s prirodzenosťou: nové drevo-hliníkové okno od spoločnosti Internorm

Európska značka okien číslo jeden rozširuje svoj sortiment o nové drevohliníkové okno HF 520 s plošne...

Prednáška Norberta Lacka na výstave Anna Daučíková

O (strategických) vmedzerovaniach vo výtvarnej tvorbe a tvorbe existencie signovanej menom Anna Daučíková.
Kalendárium
Red 406.02.2020
1130+0
Začiatok11.2.2020
18:00
Koniec11.2.2020
21:00
MiestoEsterházyho palác
AdresaNámestie Ľ. Štúra 4,
Bratislava,
Slovensko
Druh podujatiaPodujatie
KontaktSNG
info@sng.sk

Prednáška filozofa Norberta Lacka je pokusom o vyjadrenie konceptuálnych rámcov špeciálnych pojmov v tvorbe Anny Daučíkovej (napr. morfovanie, alomorfovanie, chumle či chumle koincidencií) a prostredníctvom nich tiež snahou porozumieť výtvarným a existenčným aktivitám autorky – rozpúšťaniu rámcov identity.

Výtvarná tvorba, texty a prednášky, rovnako život Anny Daučíkovej, v sebe nesú experimentovanie s možnosťami „neidentitného stávania sa iným“. Úvaha, ktorá je pre slovenské súčasné výtvarné umenie jednou z najpodnetnejších.

Mgr. Norbert Lacko, PhD. (1975) od r. 2001 pôsobí na katedre Teórie a dejín umenia VŠVU v Bratislave, vyučuje predmety Základy filozofie a Dejiny estetiky. Zaoberá sa štrukturalistickými a postštrukturalistickými iniciatívami v myslení o výtvarnom umení, možnosťami sociologických teórií umenia a problematikou kritického myslenia. S Annou Daučíkovou spolupracoval pri tvorbe a realizácii jej prác – napr. perfomatívnej prednášky Pokuste se nebýt v opozici (2017), video-artových prácach O alomorfovaní / On Allomorphing (2017), Expedícia pre štyri ruky a doprovod / Expedition for Four Hands and Accompaniment (2019) či foto-perfomancii realizovanej v spolupráci s Jiří Thýnom Talking with Nora Čúzyová – Lacková (2019), ktorá spolu s textom A. Daučíkovej Nine Points on the Murder of Zackie Oh (2019) a listom Thea Prodromidisa In response to Anna, 17. 4. 2019 tvorí publikáciu vydanú ako súčasť výstavy Anny Daučíkovej v KW Institute for Contermporary Art v Berlíne (2019).

Anna Daučíková. Bez názvu1988. 1988.
Anna Daučíková. Bez názvu1988. 1988.

Mapa podujatia

Vložené
6. február 2020
0
113
Hlavný obsahHlavný obsah
Čakajte prosím