Hore
Portál z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia

Viessmann

Climate of innovation

Ivanská cesta 30/A
Bratislava

Internorm

Okná pre pasívne domy

Galvaniho 15 B
Bratislava

Wienerberger s.r.o.

Tehelná 1203/6
Zlaté Moravce

Saint-Gobain

BIM knižnice a objekty

Stará Vajnorská 139
Bratislava

Divízia ISOVER Saint-Gobain Construction Products

Dokonalá izolácia

Stará Vajnorská 139
Bratislava

Profirol s.r.o

Prielohy 1012/1C
Žilina

PREFA Slovensko s. r. o.

Štúrova 136B
Nitra

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
Hore
Menu
Kalendárium
Vložené
22. september 2017
0
112

Obrazy a sochy

MČ Bratislava - Ružinov a Cultus Ružinov pozývajú na výstavu I. Patúca, I. Zámečníkovej a S. Bubána. Výstava bude patriť týmto trom významným umelcom z Ružinova a potrvá do 5. novembra. Ružinovčania si ju budú môcť pozrieť zadarmo v novej Ružinovskej galérii.
Začiatok22.9.2017
16:00
Koniec5.11.2017
18:00
MiestoDom kultúry Ružinov
AdresaRužinovská 28,
Bratislava,
Slovensko
Druh podujatiaVýstava
KontaktDom kultúry Ružinov
02/4333 0281
lucia.truchanova@cultusruzinov.sk

Otvorenie Ružinovskej galérie je podnetným kultúrnym počinom, ktorý výrazným spôsobom obohatí spoločenské aktivity tohto vyhľadávaného kultúrneho zariadenia a ružinovským umelcom prináša možnosť prezentovať svoje diela na domácej pôde. Traja umelci, ktorí uvádzajú cyklus výstav patria k výrazným zjavom slovenskej výtvarnej scény a veríme, že svojimi dielami oslovia návštevníkov. 

„Prvá ružinovská galéria je dôkazom toho, že kultúra v Ružinove doslova rastie z roka na rok. Teší ma, že práve náš Dom kultúry Ružinov sa môže pochváliť nie len postupne rekonštruovanými priestormi, ale aj tým, že je dejiskom unikátnych podujatí, akcií a aj výstav. V Ružinove je mnoho talentovaných umelcov a týmto im dávame príležitosť, aby ich diela mohli obdivovať všetci.“ povedal starosta Ružinova Dušan Pekár.

Kurátorka: Mária Horváthová

Vstup je voľný
Miesto: Ružinovská galéria (foyer DK Ružinov)

Ivan Patúc

Narodil sa  11. decembra 1968 na Myjave. V rokoch 1991-1997 študoval na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave na sochárskom oddelení u prof. Jozefa Jankoviča. Žije v Bratislave a tvorí v oblasti komornej i monumentálnej plastiky a reliéfu. Má za sebou množstvo samostatných i kolektívnych výstav na Slovensku i v zahraničí. V roku 2008 získal pri príležitosti OH v Pekingu 1. cenu na Svetovej súťaži „Šport a olympionizmus“ v švajčiarskom Lausanne.

Ivan Patúc nachádza témy svojich diel v kontraste histórie a dneška.  Vracia sa až  k počiatkom civilizácie a dávnych kultúr, zároveň však odkrýva pred divákom aj nové súvislosti. Je vynikajúcim figuralistom a vo svojich sochách i reliéfoch spodobuje epické príbehy z mytológie, histórie, literatúry a veľmi často i zo športového prostredia. Jeho postavy sú dynamické i dramatické, plné temperamentu a pohybu. Ivan Patúc pracuje s drevom v jeho primárnej podobe a využíva jeho prirodzené tvary, ktoré pokrýva  alebo obaľuje plátmi medi, bronzu, alumínia.

Ingrid Zámečníková

Narodila sa  4. februára 1958 v Bratislave. V rokoch 1977 - 1983  študovala na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave v ateliéri grafiky u profesora Albína Brunovského. V rokoch 1985 - 1992 žila v Grécku. V súčasnosti žije Bratislave a venuje sa maľbe, grafike, tapisérii, ilustrácii i sklenej vitráži. Má za sebou množstvo samostatných i kolektívnych výstav doma, v Európe i v zámorí. Získala niekoľko ocenení v súťaži o najkrajšiu knihu Československa i Slovenska

Ingrid Zámečníková je autorkou množstva komorných diel, ktoré nás uvádzajú do imaginatívneho sveta snov a predstáv a sú inšpirované širokou škálou podnetov od mytológie a literatúry až po osobné zážitky. Jej obrazy nás vedú z hlbín Hádesovej ríše cez bájne miesta gréckej mytológie, odkazy na historické osobnosti a dotyky s realitou  dneška až po nekonečné diaľavy vesmírnych svetov. Prekvapia nás svojou sugestívnou temnou i žiarivou farebnosťou, hrou svetiel a tieňov, štruktúrami povrchov a vrstvením maliarskej hmoty, ale aj poetikou, intimitou a značnou dávkou expresie  a vnútornej hĺbky.

Stanislav Bubán

Narodil sa 5. mája 1961 v Sečovciach. V rokoch 1980 - 1986 študoval na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave, na Oddelení monumentálnej maľby (doc. J. Kresila, prof. E. Lehotská). Žije v Bratislave a venuje sa maľbe a kresbe. Od roku 1995 pôsobí ako pedagóg a od roku 2002 ako docent  na Vysokej škole výtvarných umení. Má za sebou množstvo individuálnych i kolektívnych výstav na Slovensku a v zahraničí. V roku 1996 získal cenu Ex Aequo na XIII. Trienále súčasnej slovenskej grafiky v Banskej Bystrici a v roku 2004 Cenu na II. Medzinárodnom bienále » De Nittis » v Barlette.

Stano Bubán je výraznou osobnosťou generácie, ktorá vniesla v polovici 80. rokov do slovenského umenia prvky postmoderny a oslobodenia od zaužívaných princípov. Jeho ďalší vývin viedol od expresívnej a dynamickej maľby cez dôsledne abstraktnú a farebne často monochrómnu tvorbu znova do sveta realistickej figurálnej maľby, ktorú v súčasnosti vyznáva. Jeho obrazy, zväčša monumentálne a tvarovo i kompozične veľkorysé, nás uvádzajú do sveta nečakaných situácií a príbehov, odohrávajúcich sa často až na hranici absurdity.

 

Mapa podujatia

Pravý stĺpec
Menu
Hlavný obsahHlavný obsah
Čakajte prosím