Integrované dverové systémy predstavujú riešenie, ktoré spája vysoké technické nároky s architektonickou...
Dá sa šetriť bez ujmy na dizajne?
Architekti zo štúdia HENN stavili na prirodzenosť dreva, precízne navrhnutú akustiku a premyslený...
Tiché a bezkontaktné dovieranie dverí dopĺňajú ergonomické madlá v rôznych dizajnových a funkčných prevedeniach, vrátane...
Bývanie na južných svahoch alpského predhoria.
Kombinácia Silky so železobetónovým skeletom sa v tomto projekte ukázala ako ideálne riešenie pre...
Projekt „IBV Lietava – 4 domy pri lese“ ponúka premyslené riešenia s dôrazom na tradíciu a...
Tento inovatívny systém presklených priečok s paralelne posuvnými dverami a tromi prepojenými krídlami prináša elegantné...
Kľučka od Barbory Škorpilovej je odrazom súčasnej estetiky a technológií. Inšpirovaná tvarom ohnutého papiera, spája jemné línie s moderným...
Spoločnosť mmcité predstaví na výsteve v Miláne novú kolekciu Linfa od AG&P greenscape a Cattaneo design.
Realizácia s použitím riešení od spoločnosti JAP FUTURE, ktorá dodala prémiový interiérový sortiment dotiahnutý do všetkých detailov
Česká firma Janošík balansuje na hranici možného.
Sklenené priečky od spoločnosti Milt ako kľúčový prvok moderného dizajnu
ICONIC: Kľučka, ktorá spája históriu s modernou eleganciou
REHAU Window Solutions získalo ocenenie German Design Award 2025 za vynikajúce riešenie okien ARTEVO TERRA.
Začiatok | 2.8.2017 19:00 |
Koniec | 31.8.2017 18:00 |
Miesto | Soda gallery |
Adresa | Školská 9, Bratislava 1, Slovensko |
Druh podujatia | Výstava |
Kontakt | Soda gallery 0907 853 562 gallerysoda@gmail.com |
Miloš Šejn (1947) pracuje v oblastech vizuálního umění, performance, zabývá se problematikou vnímání v nejširším slova smyslu, spolupracuje s architekty, hudebníky, tanečníky, herci. Pravidelně vystavuje u nás i v zahraničí, věnuje se kurátorské práci, přednáší ve spolupráci se státními i soukromými galeriemi a institucemi.
V současné době je vedoucím Mezioborového mezinárodního projektu Bohemiae Rosa (založen roku 1992) propojujícím umělecké a vědecké přístupy ke světu v nových podobách myšlení a výrazu.
Reprezentoval úspěšně Českou republiku několikrát v zahraničí v rámci nejprestižnějších mezinárodních přehlídek současného umění, poprvé roku 1989 v MoMA v New Yorku, Here and There: Travels. Na 54. bienále současného umění v Benátkách v roce 2013 se představil samostatným projektem IL SORRISO DEL LEONE, putujícím od Palazzo Grassi – Punta della Dogana, přes Galleria Giorgio Franchetti alla Ca‘ d’Oro po Basiliku di Santa Maria Assunta v Torcellu.
Miloš Šejn získal řadu grantů, např. COLORUM NATURAE VARIETAS / Centrum současného umění v Praze a C3 – Centre for Culture and Communication v Budapešti 1999, dalšími granty se podílel na založení Laboratoře digitálních technologií na Akademii výtvarných umění v Praze, kde působil v letech 1990–2011.
Od roku 1982 jsou jeho práce součástí Sbírek moderního a současného umění Národní galerie v Praze a Moravské galerie v Brně. Dalšími díly je zastoupen v řadě státních i soukromých sbírek u nás a v zahraničí.
www.sejn.cz
Můj event a trvalá intervence do expozice Viktora Fučeka by měla být velmi volnou parafrází kultovní akce Josepha Boyse z roku 1965, tentokrát vymezena názvem “Jak vysvětlit obrazy meziprostoru neviditelného”. Po akci může následovat diskuse.
Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia / Supported using public funding by Slovak Arts Council
Nechce sa vám vypisovať vaše údaje? Prihláste sa a komentujte pod svojím účtom.
Nemáte ešte účet? Zaregistrujte sa tu