Integrované dverové systémy predstavujú riešenie, ktoré spája vysoké technické nároky s architektonickou...
Dá sa šetriť bez ujmy na dizajne?
Architekti zo štúdia HENN stavili na prirodzenosť dreva, precízne navrhnutú akustiku a premyslený...
Tiché a bezkontaktné dovieranie dverí dopĺňajú ergonomické madlá v rôznych dizajnových a funkčných prevedeniach, vrátane...
Bývanie na južných svahoch alpského predhoria.
Kombinácia Silky so železobetónovým skeletom sa v tomto projekte ukázala ako ideálne riešenie pre...
Projekt „IBV Lietava – 4 domy pri lese“ ponúka premyslené riešenia s dôrazom na tradíciu a...
Tento inovatívny systém presklených priečok s paralelne posuvnými dverami a tromi prepojenými krídlami prináša elegantné...
Kľučka od Barbory Škorpilovej je odrazom súčasnej estetiky a technológií. Inšpirovaná tvarom ohnutého papiera, spája jemné línie s moderným...
Spoločnosť mmcité predstaví na výsteve v Miláne novú kolekciu Linfa od AG&P greenscape a Cattaneo design.
Realizácia s použitím riešení od spoločnosti JAP FUTURE, ktorá dodala prémiový interiérový sortiment dotiahnutý do všetkých detailov
Česká firma Janošík balansuje na hranici možného.
Sklenené priečky od spoločnosti Milt ako kľúčový prvok moderného dizajnu
ICONIC: Kľučka, ktorá spája históriu s modernou eleganciou
REHAU Window Solutions získalo ocenenie German Design Award 2025 za vynikajúce riešenie okien ARTEVO TERRA.
Začiatok | 20.2.2018 18:00 |
Koniec | 18.3.2018 18:00 |
Miesto | Thema Art Gallery |
Adresa | Rue de la Madeleine 51, Bruxelles, Belgicko |
Druh podujatia | Výstava |
Kontakt | Thema Art Gallery +32 2 514 31 73 |
Podujatie otvorí minister riadiaci úrad maďarskej vlády János Lázár, ktorého krajina od júla 2017 predsedá zoskupeniu V4.
Na organizácii výstavy sa podieľali MANK – Maďarská umelecko-tvorivá verejnoprospešná nezisková spoločnosť v spolupráci s Kanceláriou predsedu maďarskej vlády a so Stálym zastúpením Maďarska pri Európskej únii v Bruseli.
Slovenskú časť výstavy zabezpečovala v spolupráci s hlavným organizátorom a Maďarským inštitútom v Bratislave Slovenská výtvarná únia (SVÚ).
V kurátorskej koncepcii Róberta Makara sa na výstave predstavia nasledujúci slovenskí autori: Stano Bubán, Žofia Dubová, Katarína Kissoczy, Pavol Kráľ, Milan Lukáč, Igor Minárik, Štefan Oslej, Rastislav Podoba, Peter Roller, Filip Sabol, Rudo Sikora, Stanislav Stankóci, Robert Szittay a Kateřina M. Václavková, pôsobiaci vo vyjadrovacom médiu maľby a sochy, informovala TASR SVÚ.
Organizátori výstavy pripomínajú, že v uplynulých desaťročiach sa síce objavili čiastkové pokusy o zobrazenie súčasného výtvarného umenia V4, terajší komplexný prístup k prezentácii je ale podľa nich bezprecedentný.
"Súčasná výstava má preukázať, že vyšehradská spolupráca nie je obmedzená iba na politiku a hospodárstvo, ale má zdôrazniť kultúrne hodnoty ducha Vyšehradu v 21. storočí a zobraziť segment súčasného výtvarného umenia v sídle Európskej únie. Maďarsko ako predsedajúca krajina zoskupenia vyvinulo vedomé úsilie o vybudovanie mostov medzi týmto regiónom a Bruselom s cieľom získať novú dynamiku v oblasti kultúrneho života nad rámec súčasnej politickej a hospodárskej spolupráce," uvádzajú maďarskí organizátori.
Výstava potrvá do 18. marca 2018.
Spravodajca TASR Ladislav Vallach
Nechce sa vám vypisovať vaše údaje? Prihláste sa a komentujte pod svojím účtom.
Nemáte ešte účet? Zaregistrujte sa tu