Climate of innovation
Ivanská cesta 30/A
Bratislava
Okná pre pasívne domy
Galvaniho 15 B
Bratislava
Tehelná 1203/6
Zlaté Moravce
BIM knižnice a objekty
Stará Vajnorská 139
Bratislava
Dokonalá izolácia
Stará Vajnorská 139
Bratislava
Prielohy 1012/1C
Žilina
Štúrova 136B
Nitra
Začiatok | 16.2.2017 18:00 |
Koniec | 16.2.2017 19:00 |
Miesto | Fakulta architektúry STU |
Adresa | Námestie slobody 19, Bratislava, Slovensko |
Druh podujatia | Podujatie |
Kontakt | Fakulta architektúry STU |
Jeden je raz viac aktivista a bloger, inokedy viac kníhkupec, milovník pekných knižiek a dobrého vína, občas sa stane grafickým dizajnérom a občas stage manažérom. Druhý sa stal čelnom rodiny festivalu Pohoda a momentálne sa venuje hlavným produkčným prácam na najväčšom slovenskom hudobnom festivale ale aj iným sociálnym a aktivistickým projektom a podujatiam. A tretí? Ten si raz hovorí výtvarník, inokedy selektor či DJ, dokonca hrával aj ako herec vo vlastnom dvojčelnom divadelnom súbore. Ľudia možno mnohých tvári. No všetkých troch spája jedno. A to je architektúra!
Adam Berka / 82 Bøok & Design Shõp
Michal Sládek / ARCHIMERA
Juraj "Serwo" Hubinský / Juraj Hubinsky atelier
Ďakujeme: Radio_FM, Archtung, Fakulta architektúry STU
Cyklus diskusií finančne podporil: Fond na podporu umenia
Juraj "Serwo" Hubinský (architekt, výtvarník, selektor, amatérsky herec)
Juraj Hubinský, ktorého kamaráti volajú Serwo, je na papieri architektom ale to mu nebráni v tom aby bol súčasne výtvarníkom, hercom, DJom, ilustrátorom, či grafickým dizajnérom. Už počas škôlky chodieval k otcovi do ateliéru a keď sa ho niekto spýtal čím chce byť tak ani nevedel prečo ale odpovedal, že architektom. V tej dobe sa skamarátil so smiešnym chlapcom, ktorý ho naučil nadávať a čo čert nechcel, neskôr spolu tvorili divadelné duo S+H (Seriš+Hubinský). Od architektúry sa dostal k ilustrácia a od ilustrácii k architektúre. Vyštudoval Fakultu architektúry STU u profesora Ivana Petelena. Prirodzeným vývojom zakotvil na VŠVU v Bratislave, kde sa momentálne ako študent venuje maľbe. Svojimi monumentálnymi maľbami začal písať novú kapitolu slovenského interiérového dizajnu. Výsledkom spojenia architekta a výtvarníka v jednej osobe je minimalistický interiér dotvorený nástennou individualizovanou grafikou. Popritom všetkom stíha púšťať karibské tóny v kluboch ako DJ Bass(t)art. Ako by jeden umelec povedal, je to "multitalenovaný čávo".
Adam Berka (architekt, kníhkupec, aktivista)
Je administrátorom a zakladateľom celkom slušného počtu "fan page-ov" na Facebooku, ale má to svoj význam. Miesta Mesta, Bratislava Budúcnosti či Hnutie proti okrášľovaniu Bratislavy sú projekty, za ktorými stojí večne usmiaty, pozitívne naladený a vtipný mladý chalan. Adam Berka je architekt, kníhkupec a aktivista. V roku 2012 rozbehol 82 bøok & design shõp, kníhkupectvo zamerané na architektúru, dizajn, umenie a ilustráciu. Jeho kníhkupectvo nájdete skôr na internete, avšak sporadicky sa objavuje aj na rôznych trhoch a iných akciách. "Predávam najkrajšie knihy na svete", hovorí Adam Berka. Architektúru vyštudoval v Bratislave a Ahmedabáde. Dlhoročný a komplikovaný vzťah k Bratislave, ho stojí veľa úsilia, no podľa jeho vlastných slov, "nemenil by". Najvýznamnejším projektom je projekt MIESTA MESTA, ktorý je o miestach v meste. Je zamyslením sa nad tým, čo robí miesto miestom v meste a krajine. Je aj o láske k Bratislave. Momentálne je plne zahltený prácou na čerstvom krásnom priestore v štvrti pod Bratislavskou hlavnou stanicou, kde spojí svoju lásku ku gastronómii a vínu s knižkami a dizajnom.
Michal Sládek (architekt, aktivista, produkčný)
"Architekt tvorí budúcnosť. Myslí v budúcnosti. Uvedomuje si prítomnosť, existujúce vzťahy a ich dynamiku a do nich si predstavuje novú situáciu.". Michal je zvedavý architekt a premýšľavý humanista venujúci sa vzťahu moci k architektúre a bývaniu. Narodil sa a žije v meste Bratislava, kde vyštudoval architektúru na VŠVU v Bratislave a nedávno dokončil doktorantúru na Fakulte architektúry STU. Bol pri založení občianskeho združenia Archimera, ktoré má za 10 rokov svojej existencie na konte viacero zaujímavých projektov, medzi najviac známe patrí BAKE – cyklocesta krížom cez celé Slovensko po kultúrnych pamiatkách, nedávna výstava Vladimíra Dedečka PRÁCA, alebo cyklus workshopov v Trenčianskych Tepliciach. Počas študijného pobytu v indickom Ahmedabáde sa začal zaujímať o politické súvislosti bývania. Začal pracovať pre neziskovú organizáciu Člověk v tísni, v rámci ktorej založil iniciatívu Architekti v osade. Tá hľadá dizajnové bývanie dostupné sociálne vylúčeným obyvateľom planéty. Aktuálne pracuje ako Production Manager pre Festival Pohoda.