Climate of innovation
Ivanská cesta 30/A
Bratislava
Okná pre pasívne domy
Galvaniho 15 B
Bratislava
Tehelná 1203/6
Zlaté Moravce
BIM knižnice a objekty
Stará Vajnorská 139
Bratislava
Dokonalá izolácia
Stará Vajnorská 139
Bratislava
Prielohy 1012/1C
Žilina
Štúrova 136B
Nitra
21. novembra 1995 Peter Mattis oznámil na Usenete dostupnosť softvéru General Image Manipulation Program (neskôr bola táto skratka predefinovaná na GNU Image Manipulation Program).
Odvtedy projekt testuje nové nápady, čo výdatne podporuje aj pridanie plug-in architektúry. Počas 20 rokov Gimp nabral obrovské množstvo funkcií, určených pre všetky typy používateľov - od všeobecnej editácie obrázkov cez retušovanie a korekcie farieb, grafický dizajn až po vedecké zobrazovanie.
V rokoch 2006 a 2012 tím pracoval najmä na zlepšení používateľského komfortu. Používateľské rozhranie Gimpu sa stalo vhodnejším aj pre profesionálnych používateľov, rôzne nástroje sa stali mocnejšími a ľahko použiteľnými.
V posledných rokoch sa pracuje najmä na prechode na nový engine GEGL, ktorá má priniesť nové funkcie a vyššiu rýchlosť. To si vyžaduje prepísanie alebo aspoň zlepšenie každej časti zdrojového kódu Gimpu.
Pri príležitosti 20. výročia bola vydaná nová aktualizácia súčasnej stabilnej verzie. Gimp 2.8.16 prichádza s podporou skupín vrstiev vo formátoch OpenRaster a Adobe PSD, s rôznymi zlepšeniami používateľského rozhrania, niekoľkými opravami a zmenami aj v oblasti lokalizácie.
V súvislosti s 20. narodeninami sa aktualizovala a prepracovala aj webová stránka Gimpu. Je rýchlejšia a prispôsobuje sa rôznym veľkostiam displeja.
Pokiaľ ide o plány do budúcnosti, už čoskoro by sa mala objaviť nová stabilná verzia Gimp 2.10. Tá by mala prísť s úplnou podporou nového enginu GEGL, ako aj s podporou 16- a 32-bitových farebných kanálov a formátu OpenEXR, lepšou správou farieb a s novými nástrojmi. Nasledujúca verzia Gimp 3.0 prejde na knižnicu GTK3 a prinesie niektoré veľmi zaujímavé a očakávané funkcie.