Climate of innovation
Ivanská cesta 30/A
Bratislava
Okná pre pasívne domy
Galvaniho 15 B
Bratislava
Tehelná 1203/6
Zlaté Moravce
BIM knižnice a objekty
Stará Vajnorská 139
Bratislava
Dokonalá izolácia
Stará Vajnorská 139
Bratislava
Prielohy 1012/1C
Žilina
Štúrova 136B
Nitra
Ak by sa to uplatnilo v praxi, bol by to jeden z najvýznamnejších krokov na poli zachytenia a spracovania obrazu. Prinieslo by to zreteľné zvýšenie kvality snímok. Najmä v ťažkých a kontrastných svetelných podmienkach.
Princíp riešenia spočíva v scopnosti snímača zresetovať každý jeden obrazový pixel v momente, keď je plne nabitý a opakovat znovu snímanie dopadnutého svetla - a súčasne presne počítať počet týchto cyklov. Z týchto dát (parametre dopadnutého svetla a počet cyklov) sa nakoniec zloží výsledný obrázok. Je to omnoho výkonnejšie, presnejšie a citlivejšie riešenie ako napr. HDR (skladanie obrazu z rôzne exponovaných snímkov), odpadá banding (pruhy vo farebných prechodoch), snímok je urobený z jedného záznamu a nie z viacerých expozícií (roztrasenie, pohyb, neostrosti...).
Dynamický rozsah by takto mal byť teoreticky neobmedzený. Platí to najmä pre statické snímky. (Závisí to od toho koľko "resetov" môžeme zachytiť).
Už teraz sa tešíme na praktické uplatnenie. Perfektné snímky architektúry by nemali byť problémom ani v protisvetle, či v iných ťažkých svetelných podmienkach.
Princíp predstavuje nasledovné video:
Tu nájdete abstrakt, popis riešenia v PDF formáte. Zdroj MIT.