Spoločnosť Hansgrohe, známa svojimi inovatívnymi riešeniami kúpeľní a kuchýň, rozšírila ponuku svojich produktov nad rámec tradičných batérií a...
Moderná architektúra založená na využití skla redefinuje vnímanie životného priestoru.
Ak hľadáte pre realizáciu svojich návrhov partnera, ktorý sa vie prispôsobiť náročným požiadavkám, tak nasledujúce riadky sú určené pre Vás.
Odolná konštrukcia zaručuje dlhoročné bezproblémové používanie,...
Európska značka okien číslo jeden rozširuje svoj sortiment o nové drevohliníkové okno HF 520 s plošne...
10. októbra uzavrela Európska únia a Kanada dohodu o vzájomnom uznávaní odborných kvalifikácií (MRA), ktorá predstavuje pre architektonickú profesiu historický míľnik v oblasti medzinárodnej spolupráce. Ide o prvú dohodu svojho druhu, ktorá bola uzatvorená v rámci komplexnej hospodárskej a obchodnej dohody CETA. Táto dohoda umožní architektom z EÚ a Kanady jednoduchšie získať profesijné oprávnenia na prácu v jurisdikciách druhej strany, čím sa výrazne zníži administratívna záťaž a otvoria sa nové trhy a príležitosti pre poskytovanie služieb.
Aby slovenský architekt mohol získať uznanie svojej kvalifikácie v Kanade, musí splniť prísne kritériá týkajúce sa vzdelania, odbornej praxe a autorizácie.
Požiadavky:
Dohoda je dôležitým krokom k prehlbovaniu obchodných vzťahov medzi Kanadou a EÚ a zároveň slúži ako predloha pre budúce dohody o vzájomnom uznávaní odborných kvalifikácií v ďalších odvetviach.
Dohoda o vzájomnom uznávaní odborných kvalifikácií (MRA) medzi EÚ a Kanadou vstúpi do platnosti po tom, ako obe strany dokončia svoje interné schvaľovacie procesy. Očakáva sa, že schvalovací proces, nasledujúci po podpísaní dohody (10. októbra) bude uzavretý v priebehu nasledujúcich mesiacov.
Všetky potrebné informácie nájdete na tomto linku.