Bývanie na južných svahoch alpského predhoria.
Kombinácia Silky so železobetónovým skeletom sa v tomto projekte ukázala ako ideálne riešenie pre...
Projekt „IBV Lietava – 4 domy pri lese“ ponúka premyslené riešenia s dôrazom na tradíciu a...
Tento inovatívny systém presklených priečok s paralelne posuvnými dverami a tromi prepojenými krídlami prináša elegantné...
Kľučka od Barbory Škorpilovej je odrazom súčasnej estetiky a technológií. Inšpirovaná tvarom ohnutého papiera, spája jemné línie s moderným...
Spoločnosť mmcité predstaví na výsteve v Miláne novú kolekciu Linfa od AG&P greenscape a Cattaneo design.
Realizácia s použitím riešení od spoločnosti JAP FUTURE, ktorá dodala prémiový interiérový sortiment dotiahnutý do všetkých detailov
Mimoriadne štíhly rám zvyšuje podiel skla s cieľom maximalizovať dopad svetla a vytvára vzhľad pevného modelu...
Česká firma Janošík balansuje na hranici možného.
Sklenené priečky od spoločnosti Milt ako kľúčový prvok moderného dizajnu
ICONIC: Kľučka, ktorá spája históriu s modernou eleganciou
REHAU Window Solutions získalo ocenenie German Design Award 2025 za vynikajúce riešenie okien ARTEVO TERRA.
Nech už staviate, renovujete alebo navrhujete výplne otvorov, teraz máte jedinečnú príležitosť získať prémiové okná za...
Moderná architektúra založená na využití skla redefinuje vnímanie životného priestoru.
Ak hľadáte pre realizáciu svojich návrhov partnera, ktorý sa vie prispôsobiť náročným požiadavkám, tak nasledujúce riadky sú určené pre Vás.
Nový parčík, ktorý má ponúknuť mix funkcií so zachovaním komorného charakteru, sa tak má po rokoch opäť stať miestom so zeleňou v historickom centre mesta. Súťaž posledný aprílový deň vyhlásil MIB, hlavné mesto Bratislava a Generálny investor Bratislavy.
N/A, totalstudio, office 110 a kolektív Michala Bogára budú v druhej etape detailne rozpracovávať predložené návrhy.
Hoci je priestor na Komenského námestí obklopený historickými budovami, je bez priameho kontaktu s parterom s prevádzkami, čo vymedzuje jeho relatívne pokojný charakter. "Pokojný charakter sme v zadaní chceli ešte zdôrazniť požiadavkou na priestranstvo s veľkým podielom zelene, teda stromov a nespevnených a polospevnených plôch kvôli vsakovaniu dažďovej vody," vysvetľuje Marcela Glevická z Metropolitného inštitútu Bratislavy.
Špecifikom územia sú pritom aj technické možnosti, ktoré ovplyvňuje navonok neviditeľná, no pritom relatívne rozsiahla podzemná časť susediacej budovy SND. Suterén siaha prakticky až do polovice územia medzi budovou SND a budovou Obchodnej a priemyselnej komory.
Výsledný návrh, ktorý vzíde z tejto krajinársko-architektonickej súťaže odprezentuje MIB v septembri.
Súčasné námestie sa začalo formovať v súvislosti so stavbou Mestského divadla v r. 1776. Zadná časť divadla ohraničila námestie od západu. V rámci nového usporiadania mesta sa námestie stalo súčasťou III. obvodu a dostalo názov Csákyplatz. Okolo námestia postupne pribudli budovy v štýle historizmu. Na námestí sa zhromažďovali fiakristi, stáli tam aj stajne a rôzne búdy.
Terajšiu historickú budovu mestského divadla postavili v roku 1886 a priestor za divadlom medzi Andreasgasse (dnes Gorkého ulica) a Rosengasse (dnes Jesenského ulica) premenil v roku 1895 Bratislavský okrášľovací spolok na park. Budovu divadla z konca 19. storočia postavili podľa návrhov architektov Ferdinanda Fellnera a Hermanna Helmera. V roku 1912 odhalili v parku pamätnú fontánku grófa Štefana Pálffyho, ktorej časť je zachovaná v Galérii mesta Bratislavy. Pôvodným názvom bolo Pálffyho námestie, no od roku 1932 sa názov zmenil na Komenského námestie.
Načítavam diskusiu...