Spoločnosť Hansgrohe, známa svojimi inovatívnymi riešeniami kúpeľní a kuchýň, rozšírila ponuku svojich produktov nad rámec tradičných batérií a...
Nech už staviate, renovujete alebo navrhujete výplne otvorov, teraz máte jedinečnú príležitosť získať prémiové okná za...
Moderná architektúra založená na využití skla redefinuje vnímanie životného priestoru.
Ak hľadáte pre realizáciu svojich návrhov partnera, ktorý sa vie prispôsobiť náročným požiadavkám, tak nasledujúce riadky sú určené pre Vás.
Odolná konštrukcia zaručuje dlhoročné bezproblémové používanie,...
Európska značka okien číslo jeden rozširuje svoj sortiment o nové drevohliníkové okno HF 520 s plošne...
Tretie vydanie prináša overené rubriky ako Generácia 80+/90+, v ktorej predstavuje najmladšiu generáciu tvorcov vizuálneho umenia, správu o trhu s umením za uplynulý rok (Bod zlomu), ďalší diel zo seriálu o tematicky koncipovaných múzeách (Múzeá spod zeme), návštevu v byte zberateľov umenia (Ako býva umenie), tentoraz premietnutú aj do histórie (Ako bývalo umenie na ulici Mérleg v Budapešti).
Záležať sme si dali aj na zastúpení rozhovorov v čísle – okrem už tradičného, transgeneračného rozhovoru predstaviteľov umenia dvoch odlišných generácií, keď sme v aktuálnom čísle vyzvali k dialógu maliarov Jána Bergera (1944) a Mateja Fabiana (1979), prináša vydanie aj rozhovory s historičkou umenia a kurátorkou Slovenskej národnej galérie Katarínou Bajcurovou, rozhovor kurátorky Lucie Gregorovej Stach so známym slovenským konceptuálnym umelcom Rudolfom Sikorom (1946) a rozhovor s riaditeľkou Východoslovenskej galérie v Košiciach Dorotou Kenderovou.
V čísle nájdete pohľad na aktuálnu výstavu Júliusa Kollera One Man Anti Show vo viedenskom MUMOK-u a reflexiu IX. ročníka Berlínskeho bienále umenia, ktoré prebiehalo v lete minulého roka. Prostredníctvom magazínu môžete nahliadnuť do knihy návštev k výstave Sen x skutočnosť, ktorá bola najnavštevovanejšou výstavou SNG minulého (a zatiaľ i tohto) roka, prezrieť si malý fragment tvorby umelkyne Anny Daučíkovej, prečítať si o tvorbe chorvátskeho intermediálneho umelca Dalibora Martinisa.
Oproti minulým číslam je väčší priestor venovaný starému umeniu – konkrétne kunsthistorickému objavu minulého roka – bohato zdobenej modlitebnej knižke Ilony Andrássyovej, objavenej v Betliari, predstavujúcej skutočne unikátny dobový nález, ďalej akvizíciám do zbierok SNG v podobe grafík, zaznamenávajúcich priebeh tureckých vojen na našom území a článku o jedinečnej zbierke Lea Ringwalda. Kurátorka Zbierky sochy SNG prispela do magazínu textom o výmene názorov ohľadne jedného diela dvoch ikonických slovenských sochárov – Jána Koniarka a Fraňa Štefunka.
Koncepčne magazín aj tento raz pripravili Lucia Gavulová a Alexandra Kusá v spolupráci s okruhom interných i externých prispievateľov. Autormi grafického dizajnu magazínu sú Pavlína Morháčová (tento rok v zastúpení Evou Kašákovou) a Branislav Matis. Tretie číslo magazínu o umení 365° bude možné zakúpiť v kníhkupectve Ex Libris v SNG od 30. 3. 2017 a čoskoro aj v e-shope na webe Slovenskej národnej galérie za sumu 11 €.
Náhľady článkov z 3. čísla magazínu 365°