Bývanie na južných svahoch alpského predhoria.
Kombinácia Silky so železobetónovým skeletom sa v tomto projekte ukázala ako ideálne riešenie pre...
Projekt „IBV Lietava – 4 domy pri lese“ ponúka premyslené riešenia s dôrazom na tradíciu a...
Tento inovatívny systém presklených priečok s paralelne posuvnými dverami a tromi prepojenými krídlami prináša elegantné...
Kľučka od Barbory Škorpilovej je odrazom súčasnej estetiky a technológií. Inšpirovaná tvarom ohnutého papiera, spája jemné línie s moderným...
Spoločnosť mmcité predstaví na výsteve v Miláne novú kolekciu Linfa od AG&P greenscape a Cattaneo design.
Realizácia s použitím riešení od spoločnosti JAP FUTURE, ktorá dodala prémiový interiérový sortiment dotiahnutý do všetkých detailov
Mimoriadne štíhly rám zvyšuje podiel skla s cieľom maximalizovať dopad svetla a vytvára vzhľad pevného modelu...
Česká firma Janošík balansuje na hranici možného.
Sklenené priečky od spoločnosti Milt ako kľúčový prvok moderného dizajnu
ICONIC: Kľučka, ktorá spája históriu s modernou eleganciou
REHAU Window Solutions získalo ocenenie German Design Award 2025 za vynikajúce riešenie okien ARTEVO TERRA.
Nech už staviate, renovujete alebo navrhujete výplne otvorov, teraz máte jedinečnú príležitosť získať prémiové okná za...
Moderná architektúra založená na využití skla redefinuje vnímanie životného priestoru.
Ak hľadáte pre realizáciu svojich návrhov partnera, ktorý sa vie prispôsobiť náročným požiadavkám, tak nasledujúce riadky sú určené pre Vás.
Sloboda panorámy bude ponechaná. V návrhu novely zákona sa hovorilo o tom, že zverejňovanie fotografií, na ktorých sú zachytené budovy alebo pamiatky, by mohli byť zakázané. Týkať sa to malo snímkov zverejnených v médiách, ale aj napr. na sociálnych sieťach.
Poslanci dstránili formuláciu, ktorá požadovala, aby komerčné využívanie fotografií či videozáznamov budov a umeleckých diel, ktoré sú trvalo umiestnené na verejných miestach, bolo viazané na predchádzajúci súhlas autorov alebo nimi splnomocnených osôb, a podporili tak zachovanie súčasného stavu.
Plenárne zasadnutie zvrátilo hlasovanie vo výbore - 445 poslancov hlasovalo za nový text správy, ktorý rozporuplné obmedzenia vyňal z textácie zákona. Proti hlasovalo 65 zákonodarcov. K výsledku hlasovania určite pomohla i intenzívna verejná kampaň, ktorá reagovala na rušenie slobody panorámy.
"Parlament vypočul obavy Európanov a presvedčivo zamietol návrh na obmedzenie práva na slobodné fotografovanie verejných priestranstiev. Toto rozhodnutie ilustruje hlavné posolstvo správy: budúci návrh reformy od komisára Günthera Oettingera musí odrážať úlohu nevyhnutných mnohostranných výnimiek, ktoré poskytujú autorom tvorivý priestor, používateľom právnu istotu pre ich každodenné aktivity a každému prístup ku kultúre a informáciám," cituje tlačová správa spravodajkyňu Juliu Reda.
Sloboda panorámy je obsiahnutá aj v slovenskom autorskom zákone. Ide tu o všetko, čo je vnímateľné na verejnom priestranstve. "Je to práve o tých sochách, o umeleckých predmetoch a obrazoch," hovorí europoslanec Miroslav Mikolášik.
Treba však dôrazne pripomenúť, že štvrtkové hlasovanie o možnom smere reformy autorských práv v EU nemalo legislatívny, iba odporúčací rozmer.
Nechce sa vám vypisovať vaše údaje? Prihláste sa a komentujte pod svojím účtom.
Nemáte ešte účet? Zaregistrujte sa tu