Spoločnosť Hansgrohe, známa svojimi inovatívnymi riešeniami kúpeľní a kuchýň, rozšírila ponuku svojich produktov nad rámec tradičných batérií a...
Moderná architektúra založená na využití skla redefinuje vnímanie životného priestoru.
Ak hľadáte pre realizáciu svojich návrhov partnera, ktorý sa vie prispôsobiť náročným požiadavkám, tak nasledujúce riadky sú určené pre Vás.
Odolná konštrukcia zaručuje dlhoročné bezproblémové používanie,...
Európska značka okien číslo jeden rozširuje svoj sortiment o nové drevohliníkové okno HF 520 s plošne...
Do Bratislavy príde Gernot Minke a Werner Schmidt. Stará tržnica, sobota 18.6.2016 od 17oo, lístky (študeni 5€, ostatní 12) na ticketportal.sk
Zaujímate sa o domy zo slamy, hlinené staviteľstvo, zelené strechy? Nezmeškajte prítomnosť svetových odborníkov ekologickej architektúry na Slovensku.
Priekopník ekologickej architektúry Gernot Minke z Nemecka a renomovaný švajčiarsky architekt Werner Schmidt prídu 18. júna do Bratislavy. Predstavianajnovšie trendy v bioarchitektúre i vlastnú ekologickú architektonickú tvorbu, pri ktorej využívajú prírodné materiály a netradičné stavebné techniky.
„Profesionálni projektanti nájdu na prednáškach inšpiráciu pre budúcu tvorbu a laikov určite zaujmú možnosti využitia lokálnych prírodných materiálov pre svojpomocnú výstavbu“ hovorí Mgr. Art. Bjorn Kierulf, odborník na pasívne domy.
Gernot Minke a Werner Schmidt priblížia svoj pohľad na zdravé a udržateľné bývanie aj pre obyvateľov mesta. Predstavia vlastnú tvorbu, ktorá je výnimočná experimentovaním a využívaním prírodných materiálov ako sú hlina a slama.
Jedinečnú prednášku dvoch velikánov súčasnej bioarchitektúry pripravilo občianske združenie ArTUR - Architektúra pre trvalo udržateľný rozvoj v rámci svojich vzdelávacích aktivít v oblasti udržateľnej architektúry.
Prednášky o súčasnej bioarchitektúre sa uskutočnia v sobotu, 18. júna 2016 o 17:00 hod. v Starej tržnici na námestí SNP v Bratislave.
Viac informácií o podujatí nájdete na www.ozartur.sk.
Gernot Minke (DE)
Emeritný profesor Kasselskej univerzity v Nemecku, kde počas svojho pôsobenia založil výskumné laboratórium pre experimentálne staviteľstvo a viedol viac ako 40 výskumných projektov v oblasti výstavby z hliny, slamených balov, bambusu, s využitím zelených striech a princípov výstavby s nízkymi nákladmi. Je priekopníkom ekologickej architektúry a vo svete je známy ako architekt kupolovitých a klenbových štruktúr z hliny a slamených balov. Jeho kniha Building with Earth (Príručka hlineného staviteľstva) bola vydaná v deviatich jazykoch. Zborník jeho diel bol vydaný v nemčine a španielčine. Gernot Minke zrealizoval aj na Slovensku stavbu z nosných slamených balov - kupolovitý ateliér v Hrubom Šúri.
Werner Schmidt (CH)
Jeden z najzaujímavejších súčasných švajčiarskych architektov. Navrhuje nezvyčajné a inšpiratívne stavby. Medzinárodné uznanie získal stavbami z veľkých slamených balov vo Švajčiarsku, Nemecku a Južnom Tirolsku, ktoré realizoval po roku 2000. Najdôležitejšie aspekty Schmidtovej práce sú kreativita, zníženie negatívneho dopadu stavieb na životné prostredie, alternatívne stavebné techniky s využitím prírodných materiálov, smerovanie k sebestačnosti a kvalita života v budovách. Nedávno vyšla kniha o jeho tvorbe s názvom „Ecology craft invention“.
Upravené podľa článku Inez Búci...