Integrované dverové systémy predstavujú riešenie, ktoré spája vysoké technické nároky s architektonickou...
Architekti zo štúdia HENN stavili na prirodzenosť dreva, precízne navrhnutú akustiku a premyslený...
Tiché a bezkontaktné dovieranie dverí dopĺňajú ergonomické madlá v rôznych dizajnových a funkčných prevedeniach, vrátane...
Bývanie na južných svahoch alpského predhoria.
Kombinácia Silky so železobetónovým skeletom sa v tomto projekte ukázala ako ideálne riešenie pre...
Projekt „IBV Lietava – 4 domy pri lese“ ponúka premyslené riešenia s dôrazom na tradíciu a...
Tento inovatívny systém presklených priečok s paralelne posuvnými dverami a tromi prepojenými krídlami prináša elegantné...
Kľučka od Barbory Škorpilovej je odrazom súčasnej estetiky a technológií. Inšpirovaná tvarom ohnutého papiera, spája jemné línie s moderným...
Spoločnosť mmcité predstaví na výsteve v Miláne novú kolekciu Linfa od AG&P greenscape a Cattaneo design.
Realizácia s použitím riešení od spoločnosti JAP FUTURE, ktorá dodala prémiový interiérový sortiment dotiahnutý do všetkých detailov
Mimoriadne štíhly rám zvyšuje podiel skla s cieľom maximalizovať dopad svetla a vytvára vzhľad pevného modelu...
Česká firma Janošík balansuje na hranici možného.
Sklenené priečky od spoločnosti Milt ako kľúčový prvok moderného dizajnu
ICONIC: Kľučka, ktorá spája históriu s modernou eleganciou
REHAU Window Solutions získalo ocenenie German Design Award 2025 za vynikajúce riešenie okien ARTEVO TERRA.
Do Bratislavy príde Gernot Minke a Werner Schmidt. Stará tržnica, sobota 18.6.2016 od 17oo, lístky (študeni 5€, ostatní 12) na ticketportal.sk
Zaujímate sa o domy zo slamy, hlinené staviteľstvo, zelené strechy? Nezmeškajte prítomnosť svetových odborníkov ekologickej architektúry na Slovensku.
Priekopník ekologickej architektúry Gernot Minke z Nemecka a renomovaný švajčiarsky architekt Werner Schmidt prídu 18. júna do Bratislavy. Predstavianajnovšie trendy v bioarchitektúre i vlastnú ekologickú architektonickú tvorbu, pri ktorej využívajú prírodné materiály a netradičné stavebné techniky.
„Profesionálni projektanti nájdu na prednáškach inšpiráciu pre budúcu tvorbu a laikov určite zaujmú možnosti využitia lokálnych prírodných materiálov pre svojpomocnú výstavbu“ hovorí Mgr. Art. Bjorn Kierulf, odborník na pasívne domy.
Gernot Minke a Werner Schmidt priblížia svoj pohľad na zdravé a udržateľné bývanie aj pre obyvateľov mesta. Predstavia vlastnú tvorbu, ktorá je výnimočná experimentovaním a využívaním prírodných materiálov ako sú hlina a slama.
Jedinečnú prednášku dvoch velikánov súčasnej bioarchitektúry pripravilo občianske združenie ArTUR - Architektúra pre trvalo udržateľný rozvoj v rámci svojich vzdelávacích aktivít v oblasti udržateľnej architektúry.
Prednášky o súčasnej bioarchitektúre sa uskutočnia v sobotu, 18. júna 2016 o 17:00 hod. v Starej tržnici na námestí SNP v Bratislave.
Viac informácií o podujatí nájdete na www.ozartur.sk.
Gernot Minke (DE)
Emeritný profesor Kasselskej univerzity v Nemecku, kde počas svojho pôsobenia založil výskumné laboratórium pre experimentálne staviteľstvo a viedol viac ako 40 výskumných projektov v oblasti výstavby z hliny, slamených balov, bambusu, s využitím zelených striech a princípov výstavby s nízkymi nákladmi. Je priekopníkom ekologickej architektúry a vo svete je známy ako architekt kupolovitých a klenbových štruktúr z hliny a slamených balov. Jeho kniha Building with Earth (Príručka hlineného staviteľstva) bola vydaná v deviatich jazykoch. Zborník jeho diel bol vydaný v nemčine a španielčine. Gernot Minke zrealizoval aj na Slovensku stavbu z nosných slamených balov - kupolovitý ateliér v Hrubom Šúri.
Werner Schmidt (CH)
Jeden z najzaujímavejších súčasných švajčiarskych architektov. Navrhuje nezvyčajné a inšpiratívne stavby. Medzinárodné uznanie získal stavbami z veľkých slamených balov vo Švajčiarsku, Nemecku a Južnom Tirolsku, ktoré realizoval po roku 2000. Najdôležitejšie aspekty Schmidtovej práce sú kreativita, zníženie negatívneho dopadu stavieb na životné prostredie, alternatívne stavebné techniky s využitím prírodných materiálov, smerovanie k sebestačnosti a kvalita života v budovách. Nedávno vyšla kniha o jeho tvorbe s názvom „Ecology craft invention“.
Upravené podľa článku Inez Búci...
Načítavam diskusiu...