Spoločnosť Hansgrohe, známa svojimi inovatívnymi riešeniami kúpeľní a kuchýň, rozšírila ponuku svojich produktov nad rámec tradičných batérií a...
Moderná architektúra založená na využití skla redefinuje vnímanie životného priestoru.
Ak hľadáte pre realizáciu svojich návrhov partnera, ktorý sa vie prispôsobiť náročným požiadavkám, tak nasledujúce riadky sú určené pre Vás.
Odolná konštrukcia zaručuje dlhoročné bezproblémové používanie,...
Európska značka okien číslo jeden rozširuje svoj sortiment o nové drevohliníkové okno HF 520 s plošne...
Objekt tančiarne je navrhnutý ako schránka tvorená konštrukciou, s tým, že do budúcnosti môže umožniť vo svojom vnútri i iné využitie - podľa potrieb, ktoré sa ukážu až v čase. Návrh preto reaguje na potrebu flexibility a variabilného priestoru. Na prízemí je otvorený priestor o veľkosti 10 x 9 metrov bez stavebných prekážok, osvetlený južným a juhozápadným slnkom. Na poschodí, prístupnom z galérie nesenou priehradovou konštrukciou, sa nachádzajú dve spálne so sociálnym zázemím ponúkajúce relax a oddych svojim obyvateľom, či hosťom majiteľov domu.
Napriek tomu, že je objekt stavebne založený na najstaršom a najznámejšom stavebnom materiáli - dreve, svojím hmotovým, priestorovým vyznením a materiálovým riešením nie je typickým príkladom bežnej drevostavby. Špecifickým konštrukčným riešením montovanej drevenej konštrukcie umožnil vytvorenie podmanivého a inšpiratívneho vnútorného priestoru. K tomuto prispieva, okrem iného, i tvarovanie geometrie strešnej roviny - jej jemného nalomenia, viditeľného ako zvnútra tak i zvonku.
Pridanou hodnotou zvolenej priestorovej geometrie je ponuka zaujímavých a vždy rôznych interiérových pohľadov podľa tohto, kde sa v rámci objektu práve pohybujeme a zároveň, z pohľadu zovňajšieho vnímania, je výsledkom zasa prirodzené a nenásilné začlenenie novotvaru do urbanistického a prírodného kontextu miesta. Tančiareň na seba síce svojou tektonikou okoloidúcich nenásilne upozorní, tvarovaním strešných rovín však nezacloní výhľad na blízky kostol, skutočnosť, ktorú samotní starousadlíci veľmi kvitujú.
Dom komunikuje s okolím i prostredníctvom presklených plôch, orientovaných ako do záhradnej časti, tak i smerom do ulice. Priestor nie je "zabetónovaným", nedostupným pozemkom, ale dovoľuje nahliadnuť do svojho vnútra i okoloidúcim. Na poschodí zasa ponúka obyvateľom domu výhľad na Starú Dúbravku, na masív Malých Karpát spolu s neodmysliteľnou vežou na Kamzíku.
Rovnako i použitie prírodných materiálov v podobe jemných tónov interiérových obkladov zo smrekovej biodosky, drevených parkiet, či z pohľadu zovňajšku, vzájomne vyposúvaného vodorovne kladeného termo borovicového obkladu, ako obalu objektu pomáha jasne identifikovať podstatu objektu ako niečoho, čo má prinášať potešenie a kde sa majú ľudia cítiť príjemne.
Ďakujeme investorom za príležitosť a dôveru. Vznikol dom, ktorý im a nám robí radosť.