Spoločnosť Hansgrohe, známa svojimi inovatívnymi riešeniami kúpeľní a kuchýň, rozšírila ponuku svojich produktov nad rámec tradičných batérií a...
Moderná architektúra založená na využití skla redefinuje vnímanie životného priestoru.
Ak hľadáte pre realizáciu svojich návrhov partnera, ktorý sa vie prispôsobiť náročným požiadavkám, tak nasledujúce riadky sú určené pre Vás.
Odolná konštrukcia zaručuje dlhoročné bezproblémové používanie,...
Európska značka okien číslo jeden rozširuje svoj sortiment o nové drevohliníkové okno HF 520 s plošne...
Práca architektov, ich schopnosti, odbornosť, precíznosť, cit pre detail, proporciu, materiál… je aj pri malých zadaniach (interiéry nevynímajúc) kľúčová. Predurčuje výsledok.
Prezentovaný interiér patrí k tým, kde toto osobné nasadenie a precízny návrh, ktorý predchádzal realizácii, evidentne cítime. Výsledok je premyslený a presvedčivý.
Viac priblížia autori:
Byt sa nachádza na zvýšenom prízemí v štvorpodlažnom tehlovom bytovom dome na Legerského ulici v Bratislave. Navrhovaný priestor je situovaný v rohu bytového domu, čo dovoľuje otvorenie interiéru na tri svetové strany.
Nové dispozičné riešenie reaguje na potreby investorov, pričom zachováva priestorové predispozície definované pôvodným riešením. Návrh pracuje s danou výmerou chodieb a plynule prepája hlavné zóny bytu - obývaciu izbu s jedálňou a kuchyňou. Nevznikajú tak priamo definované priestory ako zádverie a chodba, čo užívateľom poskytuje možnosť využitia jednotného celku bytu flexibilne, v čo najväčšej možnej miere, podľa vlastných potrieb.
Pôvodné prechodné riešenie dispozície bolo zachované, vďaka čomu súčasný interiér narába s pridanou hodnotou vzájomného optického prepojenia izieb a nadobúda vzťahy aj s exteriérom. Samotná kompozícia mobiliáru dotvára obraz životného štýlu užívateľov. Koncept sa dynamicky odvíja aj v rámci jednotlivých priehľadov, ktoré ponúkajú vždy len časť informácií o priestore. Postupné odkrývanie detailov pozýva k objavovaniu celkového priestoru a zároveň rešpektuje kritériá súkromia jednotlivých izieb.
Základnými stavebnými prvkami projektu sú betón, drevo a oceľ. Plný betónový murovací systém je odkazom súčasnosti, preto bolo aj zámerom zachovať rovnaký stavebný postup ako pri pôvodnom riešení. V navrhovanom interiéri však v tomto prípade nejde len o estetickú stránku stavebného materiálu. Steny spĺňajú zvukoizolačné parametre a ich finálna hrúbka 90 mm šetrí dôležité centimetre z celkovej výmery. Repasované bukové parkety zachovávajú pôvodnú atmosféru bytu a sú celkovým tmelom obytných častí. Oceľ bola použitá hlavne v rámci mobiliáru, od kuchynskej pracovnej dosky po okenné parapety. Tvrdé hrany betónu a ocele dopĺňa a zjemňuje osvetlenie, drevená podlaha a závesy. Navzájom vytvárajú príjemný pocit otvorenosti a jednoduchosti.
Podklady: architekti Šercel Švec