Spoločnosť Hansgrohe, známa svojimi inovatívnymi riešeniami kúpeľní a kuchýň, rozšírila ponuku svojich produktov nad rámec tradičných batérií a...
Nech už staviate, renovujete alebo navrhujete výplne otvorov, teraz máte jedinečnú príležitosť získať prémiové okná za...
Moderná architektúra založená na využití skla redefinuje vnímanie životného priestoru.
Ak hľadáte pre realizáciu svojich návrhov partnera, ktorý sa vie prispôsobiť náročným požiadavkám, tak nasledujúce riadky sú určené pre Vás.
Odolná konštrukcia zaručuje dlhoročné bezproblémové používanie,...
Európska značka okien číslo jeden rozširuje svoj sortiment o nové drevohliníkové okno HF 520 s plošne...
Cieľom diplomovej práce bolo transformovať bývalý areál Mičurin na Búdkovej ulici v Bratislave a prinavrátenie jeho charakteru verejného stretávacieho miesta. Rozšírením areálu a odhalením vojenských objektov na odvrátenej strane kopca sa ale otvárajú nové interpretácie tohto pozemku a odhaľuje sa nám príbeh skrytého sveta, ktorý je podkladom pre budovanie novotvaru.
Odhalenie vojenského zariadenia na úpätí Muránskej výšiny, ktoré bolo chránené pred očami verejnosti prírodovedným spolkom, evokuje rozpor medzi poznanými a skrytými skutočnosťami. Rozpor sa stáva samotným podkladom pre architektúru a jej šancu stať sa rozprávačom príbehov cez sekvencie zážitkov a atmosféry. Múzeum civilizácie je spracované ako brána do skrytého sveta, ktorá nám pomáha vidieť nové rozmery sveta, v ktorom žijeme. Cez scény, ktorými sprevádza návštevníkov, sa snaží ukázať existujúci rozpor medzi skúsenosťami a realitou na obraze vojenských objektov. Hlavným motívom sa stáva interiér a jeho vnútorné priestorové usporiadanie. Celý navrhovaný objekt je tak podmienený cielenému dialógu medzi priestormi a návštevníkom
Hlavným zámerom diplomovej práce je obnovenie areálu Mičurin ako aj prinavrátenie jeho charakteru verejného stretávacieho miesta. Rozšírením areálu a odhalením vojenských objektov na odvrátenej strane kopca sa ale otvárajú nové interpretácie tohto pozemku a odhaľuje sa nám príbeh skrytého sveta, ktorý je podkladom pre budovanie novotvaru.
Hlavnou ideou samotného objektu Múzea Civilizácie je sprostredkovať návštevníkom nové pohľady na realitu, ktorá môže byť často skrytá, a tak ich nabádať k hlbšiemu zamysleniu sa, či svet okolo nás je naozaj tým, čo poznáme. Táto idea vychádza práve z rozporu využitia jedného územia v 60 - tych rokoch ako pionierskeho ako aj vojenského tábora. Návrh nechce poskytnúť vlastný výklad, ale cez scény, ktorými sprevádza návštevníkov, sa snaží iba ukázať existujúci rozpor medzi skúsenosťami a realitou na obraze vojenských objektov. Preto sa hlavným motívom návrhu stáva interiér a jeho vnútorné priestorové usporiadanie.
Ideovým konceptom interiéru bola štúdia vnútorných priestorov, ktoré vytvárajú charakteristické atmosféry a na základe ich prepojenia do sekvencie obrazov dokážu vyrozprávať príbeh cez architektúru. Celý navrhovaný objekt je podmienený cielenému dialógu medzi priestormi a návštevníkom. Múzeum civilizácie je v rámci projektu spracované ako brána do skrytého sveta, ktorá nám pomáha vidieť nové rozmery sveta, v ktorom žijeme.