Bývanie na južných svahoch alpského predhoria.
Kombinácia Silky so železobetónovým skeletom sa v tomto projekte ukázala ako ideálne riešenie pre...
Projekt „IBV Lietava – 4 domy pri lese“ ponúka premyslené riešenia s dôrazom na tradíciu a...
Tento inovatívny systém presklených priečok s paralelne posuvnými dverami a tromi prepojenými krídlami prináša elegantné...
Kľučka od Barbory Škorpilovej je odrazom súčasnej estetiky a technológií. Inšpirovaná tvarom ohnutého papiera, spája jemné línie s moderným...
Spoločnosť mmcité predstaví na výsteve v Miláne novú kolekciu Linfa od AG&P greenscape a Cattaneo design.
Realizácia s použitím riešení od spoločnosti JAP FUTURE, ktorá dodala prémiový interiérový sortiment dotiahnutý do všetkých detailov
Mimoriadne štíhly rám zvyšuje podiel skla s cieľom maximalizovať dopad svetla a vytvára vzhľad pevného modelu...
Česká firma Janošík balansuje na hranici možného.
Sklenené priečky od spoločnosti Milt ako kľúčový prvok moderného dizajnu
ICONIC: Kľučka, ktorá spája históriu s modernou eleganciou
REHAU Window Solutions získalo ocenenie German Design Award 2025 za vynikajúce riešenie okien ARTEVO TERRA.
Nech už staviate, renovujete alebo navrhujete výplne otvorov, teraz máte jedinečnú príležitosť získať prémiové okná za...
Moderná architektúra založená na využití skla redefinuje vnímanie životného priestoru.
Ak hľadáte pre realizáciu svojich návrhov partnera, ktorý sa vie prispôsobiť náročným požiadavkám, tak nasledujúce riadky sú určené pre Vás.
Výrazný exponát London Design Festivalu 2015: britský umelec Alex Chinneck osadil 35 metrov vysoký oceľový stožiar elektrického vedenia ako umelecký objekt.
S elektrickými stožiarmi v krajine sa stretávame bežne. Tvoria prozaickú kulisu. Vnímame ich ako technické objekty bez estetických ambícií. Skôr naopak. Nezriedka „hyzdia“ krajinu.
Tu je známa silueta technickej konštrukcie stožiaru prezentovaná v inom kontexte. Umiestnenie v prostredí panorámy technických stavieb v okolí londýnskej Temže vytvára zaujímavý a neprehliadnuteľný symbol, ktorý zaručene upúta pozornosť. Autor nazval svoje dielo A Bullet From A Shooting Star. Veliká oceľová konštrukcia, nakláňajúca sa šikmo v znepokojivom uhle vyzerá naozaj tak, ako by sa zaborila špicom do zeme a zostala tam v takejto labilnej polohe.
Tento objekt patrí k vrcholným dielam tohtoročného londýnskeho festivalu dizajnu.
Na vytvorenie tejto veľkolepej konštrukcie bolo treba viac ako 1180 metrov oceľových profilov. Priehradová štruktúra váži 15 ton. Je ukotvená na základovej konštrukcii siahajúcej do hĺbky 25 metrov. 120 tonové protizávažie umožňuje skulptúre zotrvať v opticky nestabilnej polohe, držiacej sa len pomocou úzkej špičky stĺpa zapichnutého do zeme.
Niekoľko snímkov z výroby konštrukcie:
Letecká fotka z inštalácie:
Viac sa o London Design Week dozviete na stránkach podujatia a o autorovi na jeho stránke. Pre ilustráciu pripájame niekoľko ďalších obrázkov z provokujúcej tvorby Alexa Chinnecka:
Nechce sa vám vypisovať vaše údaje? Prihláste sa a komentujte pod svojím účtom.
Nemáte ešte účet? Zaregistrujte sa tu