Spoločnosť Hansgrohe, známa svojimi inovatívnymi riešeniami kúpeľní a kuchýň, rozšírila ponuku svojich produktov nad rámec tradičných batérií a...
Moderná architektúra založená na využití skla redefinuje vnímanie životného priestoru.
Ak hľadáte pre realizáciu svojich návrhov partnera, ktorý sa vie prispôsobiť náročným požiadavkám, tak nasledujúce riadky sú určené pre Vás.
Odolná konštrukcia zaručuje dlhoročné bezproblémové používanie,...
Európska značka okien číslo jeden rozširuje svoj sortiment o nové drevohliníkové okno HF 520 s plošne...
Interiér reštaurácie NIDO BISTRO je súčasťou druhej etapy projektu NIDO. Cieľom zadania bolo vytvoriť priestor, ktorý bude okrem reštaurácie, s nádychom industriálneho dizajnu, slúžiť zároveň na aktivity spojené s prezentáciou a predajom vín.
Návrh je rozdelený na dve časti, prvá časť - zázemie s kuchyňou a druhá časť - reštaurácia. Pomerne skromný odbytový priestor sme sa snažili čo najefektívnejšie využiť. Po vizuálnej stránke sme sa rozhodli zachovať všetky pôvodné materiály, surové betónové prvky a technické rozvody, čo má za úlohu zdôrazniť charakter priestoru. Nové navrhované prvky sú kombináciou ocele a ťahokovu ako súčasť industriálne ladeného objektu. Zároveň sme použili prírodný materiál - drevo, ktorý do celého priestoru vnáša teplo a robí ho útulným a ideálnym miestom aj na dlhšie posedenia.
Koncept využíva tri dominantné prvky, ktoré vzájomne komunikujú, avšak plnia rozdielnu funkciu vzhľadom k priestoru a návštevníkovi.
Prvým dominantným prvkom je drevený pult lemujúci presklenú fasádu. Pult smerom do exteriéru prezentuje okoloidúcim víno a z vnútornej strany poskytuje návštevníkom priestor na sedenie s možnosťou vizuálnej komunikácie s okolím. Druhým prvkom je drevená vitrína s presklením, ktorej súčasťou sú drevené schody smerujúce na zadnú terasu. Tento prvok tvorí pomyselnú vstupnú bránu a zároveň obojstranné presklenie vitríny. Okrem prezentácie vín, poskytuje výhľad na atraktívny vnútroblok bytového komplexu. Tretím prvkom je barový pult, ktorého oblý tvar a poloha vychádza z charakteru celého priestoru. Použitým materiálom je oceľ v kombinácii s ťahokovom. Umelé osvetlenie je realizované systémom rámp pre zaručenie variability v budúcnosti.
Koncept pôsobí jednoducho, avšak výzvou architektov pri tvorbe bolo dispozičné riešenie, naplnenie očakávaní a veľkosť priestoru.