Advertorial

Kúpeľne snov - novinky značky hansgrohe

Spoločnosť Hansgrohe, známa svojimi inovatívnymi riešeniami kúpeľní a kuchýň, rozšírila ponuku svojich produktov nad rámec tradičných batérií a...

Veľkoplošné zasklenia od spoločnosti Internorm – maximálna flexibilita

Moderná architektúra založená na využití skla redefinuje vnímanie životného priestoru.

Myotis - všetko pre Vaše interiéry...

Ak hľadáte pre realizáciu svojich návrhov partnera, ktorý sa vie prispôsobiť náročným požiadavkám, tak nasledujúce riadky sú určené pre Vás.

Dizajn sa spája s prirodzenosťou: nové drevo-hliníkové okno od spoločnosti Internorm

Európska značka okien číslo jeden rozširuje svoj sortiment o nové drevohliníkové okno HF 520 s plošne...

Administratívne centrum

Návrh kancelárskych priestorov pre komerčnú spoločnosť
Diela
Pallo Pilař13.12.2016
6040+8
Administratívne centrum
Ateliér: PRE_UM architekti, ER AtelierAutori: Ing. Mgr. art. Pallo Pilař, Ing. Roman Ruhig, Ing. Filip Bránický, Ing. Ema KiabováNávrh: 2016 - 2016Realizácia: 2017 - 0Adresa: Bratislava, SlovenskoPublikované: 13. december 2016

Tvorba vhodného pracovného prostredia je zložitý proces, pričom najdôležitjšiu úlohu zohráva aj fakt, že pracujúci človek trávi v tomto prostredí 1/3 dňa. V dnešnej dobe predovšetkým veľké spoločnosti investovaním finančných prostriedkov do racionalizácie a zlepšovania pracovného prostredia vytvárajú kvalitnejšie podmienky na zvyšovanie pracovného výkonu zamestnanca a tým zvyšujú návratnosť investovaných prostriedkov. Pracovné prostredie je zároveň jedným z významných faktorov, ktorý ľudia zvažujú pri výbere povolania, ale aj pri zotrvaní v ňom. Pozitívne a negatívne faktory pracovného prostredia ovplyvňujú správanie, nálady, pocity zamestnanca a odzrkadľujú sa predovšetkým na jeho práci, výkone a zdravotnom stave. Z tohto dôvodu je nesmierne dôležité, aby zamestnávatelia v spolupráci s architektmi vytvárali vhodné pracovné prostredie pre svojich zamestnancov a dbali na pohodlné a kompaktné  priestorové a funkčné riešenie pracoviska. Pri návrhu je dôležité zaoberať sa nielen estetickým výsledkom ale aj faktormi ako hluk, osvetlenie, mikroklíma (teplota, prašnosť...), ktoré v nežiaducej miere treba prostredníctvom správneho dizajnu eliminovať.

Stretávacia plocha
Stretávacia plocha

Pri návrhu sme brali do úvahy všetky vyššie spomínané informácie a chceli sme do veľkej mery  vytvoriť domácku, útulnú a kontaktnú atmosféru, kde sa človek cíti pohodlne a nechce sa mu odísť. Prístup z chodby s výhľadom cez  priestor evokuje profesionálnosť a dobrý vkus – lebo prvý dojem rozhoduje. Pri vstupe do rekonštruovanej sekcie postrehnete elegantnú uhladenosť a prítmie spoločných priestorov, ktoré okamžite nahradí záplava svetla, výhľadu a priamočiarosti. Priestor je členený veľmi jednoznačne v dvoch smeroch: funkčne - na otvorené pracovné priestory sústredené pozdĺž celopresklenej fasády, ktorá ich dokonale osvetľuje a obslužné priestory vyžadujúce určitú mieru uzatvorenosti situované pozdĺž vnútornej steny a vonkajšieho parapetu, ktoré sú od seba oddelené len vstavaným nábytkom a sú priechodné. Pocit otvorenosti znásobuje konzekventné zjednotenie výškových rovín definované spodnou hranou originálneho betónového podhľadu. Priestor sa tak redukuje na sústavu jednotlivo pracovných a skupinovo pracovných častí.

Pôdorys
Pôdorys

Ďalším aspektom je ľudský faktor. Hodnoty vytvárajú práve ľudia, ktorí tu pracujú. Preto musí mať priestor aj určité nadstavbové kvality. Príjemné a kultúrne pracovné prostredie vytvára predpoklady, aby sa ľudia cítili dobre a podávali dobré pracovné výkony.  Výhodou je oddychový kút,s húpačkami,  kde sa môžu zamestnanci stretnúť a sadnúť si na kávu počas prestávky a vzájomne sa socializovať pomocou jednoduchých aktivít, ako výmenou kníh v zriadenej knižničke.

Záverečná fotogaléria za článkom

Ing. Mgr. art. Pallo Pilař
Ing. Roman Ruhig
Ing. Filip Bránický
Ing. Ema Kiabová
Vložené
13. december 2016
0
604
Hlavný obsahHlavný obsah
Čakajte prosím