Prihlásiť sa na medzinárodnú architektonickú súťaž BigMat International Architecture Award’25 je možné až do 15....
Kombinácia Silky so železobetónovým skeletom sa v tomto projekte ukázala ako ideálne riešenie pre...
Projekt „IBV Lietava – 4 domy pri lese“ ponúka premyslené riešenia s dôrazom na tradíciu a...
Tento inovatívny systém presklených priečok s paralelne posuvnými dverami a tromi prepojenými krídlami prináša elegantné...
Kľučka od Barbory Škorpilovej je odrazom súčasnej estetiky a technológií. Inšpirovaná tvarom ohnutého papiera, spája jemné línie s moderným...
Spoločnosť mmcité predstaví na výsteve v Miláne novú kolekciu Linfa od AG&P greenscape a Cattaneo design.
Realizácia s použitím riešení od spoločnosti JAP FUTURE, ktorá dodala prémiový interiérový sortiment dotiahnutý do všetkých detailov
Mimoriadne štíhly rám zvyšuje podiel skla s cieľom maximalizovať dopad svetla a vytvára vzhľad pevného modelu...
Česká firma Janošík balansuje na hranici možného.
Sklenené priečky od spoločnosti Milt ako kľúčový prvok moderného dizajnu
ICONIC: Kľučka, ktorá spája históriu s modernou eleganciou
REHAU Window Solutions získalo ocenenie German Design Award 2025 za vynikajúce riešenie okien ARTEVO TERRA.
Nech už staviate, renovujete alebo navrhujete výplne otvorov, teraz máte jedinečnú príležitosť získať prémiové okná za...
Moderná architektúra založená na využití skla redefinuje vnímanie životného priestoru.
Ak hľadáte pre realizáciu svojich návrhov partnera, ktorý sa vie prispôsobiť náročným požiadavkám, tak nasledujúce riadky sú určené pre Vás.
Inštalácia vzbudila rozruch nielen v Pardubiciach, kde bola umiestnená. Domček bohužiaľ "stál" na súkromnom pozemku, ktorý je vo vlastníctve armády a musel byť začiatkom tohto roku odstránený.
Aj keď je architektonické štúdio pražské, "čierna stavba" bola umiestnená v pardubickom vojenskom priestore Červeňák. „Jeden člen našeho ateliéru je původem z Pardubic a v létě nás vzal na procházku do tohoto areálu. Líbila se nám ta trochu tajemná atmosféra místa,“ objasňuje členka ateliéru Martina Kubešová.
Objekt sa vznášal pod oblúkom časti starého železničného mosta. Budil pozornosť, lákal k návšteve a vyvolával otázky.
Vo vnútri visiaceho domčeku sa nachádzala obytná miestnosť s pecou a podkrovné poschodie určené na spanie.
Domček bol zavesený na niekoľkých oceľových lanách. Súčasťou inštalácie sa stal rebrík, ktorý bol ukrytý v okolí mosta. Išlo tak trochu o hlavolam, ktorý podnecoval okoloidúcich k premýšľaniu. Svojim archetypálnym stvárnením objekt dopĺňal tajomnú atmosféru vojenského areálu. Formálne riešenie je lapidárne. Výsledný obraz takmer pitoreskný.
V súčasnej dobe funguje ateliér H3T ako klasická architektonická kancelária. Čierny lietajúce dom je odvážnym návratom k pôvodným neobvyklým, umeleckým projektom. „Pro nás je to jistá forma relaxace a proto jednou za čas uděláme věci, u kterých si odpočineme,“ hovorí architekt Vít Šimek.
Je to dielo, ktoré spestruje naše každodenné štandardné tvorivé stereotypy. Aj keď podobné počiny neplnia žiadne seriózne poslanie - potešia a osviežia. Veríme, že zaujmú aj vás. Ukážu, že niekedy je fajn pozrieť sa na svet aj z iného uhla pohľadu (a nemusí to byť iba vážny pohľad :-)
Podklady: H3T, BoysPlayNice
Načítavam diskusiu...