Spoločnosť mmcité predstaví na výsteve v Miláne novú kolekciu Linfa od AG&P greenscape a Cattaneo design.
Realizácia s použitím riešení od spoločnosti JAP FUTURE, ktorá dodala prémiový interiérový sortiment dotiahnutý do všetkých detailov
Mimoriadne štíhly rám zvyšuje podiel skla s cieľom maximalizovať dopad svetla a vytvára vzhľad pevného modelu...
Sklenené priečky od spoločnosti Milt ako kľúčový prvok moderného dizajnu
Už po štvrtýkrát majú slovenskí architekti možnosť zúčastniť sa medzinárodnej architektonickej súťaže BigMat International...
ICONIC: Kľučka, ktorá spája históriu s modernou eleganciou
REHAU Window Solutions získalo ocenenie German Design Award 2025 za vynikajúce riešenie okien ARTEVO TERRA.
Nech už staviate, renovujete alebo navrhujete výplne otvorov, teraz máte jedinečnú príležitosť získať prémiové okná za...
Moderná architektúra založená na využití skla redefinuje vnímanie životného priestoru.
Ak hľadáte pre realizáciu svojich návrhov partnera, ktorý sa vie prispôsobiť náročným požiadavkám, tak nasledujúce riadky sú určené pre Vás.
Odolná konštrukcia zaručuje dlhoročné bezproblémové používanie,...
Spoločnosť Hansgrohe, známa svojimi inovatívnymi riešeniami kúpeľní a kuchýň, rozšírila ponuku svojich produktov nad rámec tradičných batérií a...
Európska značka okien číslo jeden rozširuje svoj sortiment o nové drevohliníkové okno HF 520 s plošne...
Dve drobné stavby prístavísk na brehu Dunaja pre propeler - loď, ktorá premávala medzi bratislavskými dunajskými brehmi - postavil mladý architekt Emil Belluš v roku 1930. V staniciach boli čakárne a pokladne na predaj lístkov. Obe nástupištia sú prízemné stavby, ľavobrežné prístavisko bolo neskôr prestavané podľa konceptu architekta J. Bahnu (do objektu vložili reštauráciu). Loď propeler nadobro skončila svoju premávku v roku 2003. Na nástupištiach sa diali po revolúcii rôzne dočasné viac či menej úspešné aktivity.
Zdá sa, že jediným dlhodobým úspechom je aspoň osadenie vkusného nápisu v bezpätkovom písme podľa návrhu Ondreja Jóba namiesto bizarných reklamných pútačov. Objekt je vo vlastníctve mestskej časti Bratislava Staré mesto, o oživenie sa pokúšali viacerí aktéri, zdá sa, že neúspešne.
Ako na úspešný placemaking?
V kaviarni na strane Starého mesta počas pandémie sídlila MOM-ka, pamätá aj krátke obdobie kaviarne v prevádzke Fera Makaia, niekdajšieho prevádzkára reštaurácie Prašná Bašta. Záver tejto éry odišiel niekam do (korona) stratena. Po dlhšom provizóriu to v roku 2022 skúsila rozbehnúť Nina A. Šošková. Tento projekt som navštívila a zdokumentovala týždeň pred jeho skončením, pretože si myslím, že stojí za zachovanie. Autorke sa podarilo vytvoriť s historickou modernou architektúrou rešpektujúci vzťah. Uvedomuje si jej kvality a aj keď nemôže vrátiť dielo do pôvodného stavu, nadviazala na minulosť zmysluplným a rešpektujúcim užívaním.
Projekt contemporary_suvenir je od roku 2015 platforma s cieľom podporovať tvorbu súčasných suvenírov s umeleckou hodnotou. "Veríme, že suvenír, ako spomienkový predmet z ciest, dar do zahraničia zo Slovenska alebo umelecký predmet v interiéri môže a má mať hodnotu – vizuálnu, príbehovú, umeleckú." K myšlienke vytvorenia hodnotných umeleckých suvenírov inšpirovali zakladateľku projektu suvenir contemporary art & craft Ninu A. Šoškovú, letá strávené na rodičovskej chalupe v Čičmanoch, pozorovania návštevníkov túžiacich po orgininálnom a autentickom suveníre, ako aj jej umelecké zameranie.
Diela súčaseho umeleckého suveníru, ktoré vznikajú v spolupráci so slovenskými umelcami a dizajnérmi sú spojené s príjemným prostredím kaviarne. Tento priestor však končí. Vo videu sme sa pokúsili zdokumentovať jeho jedinečnú atmosféru.